П`ятниця, 20.04.2018, 19:45

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, ГістьRSS


Наше опитування
Міні-чат
500
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 Чи треба знати закони?


Положення про раду гiмназистiв, голову Ради гiмназистiв i старост гiмназiйних класів

(З досвіду організації учнівського самоврядування в Гощанськiй районній державній гімназії)


Рада гiмназистiв - орган влади гiмназистiв i школярів, що підпорядковується загальним зборам гiмназистiв, затверджується директором гiмназiї .

Обраним до Ради гiмназистiв може бути кожен гімназист, що навчається в Гощанськiй районній державній гiмназiї, визнає її статут i дотримується законів гiмназiї.

Кожний клас обирає двох представників до Ради гiмназистiв (І-VII гiмназiйнi класи).

Рада вирішує питання про порушення законів гiмназiї i в залежності від кiлькостi i ступеня порушень накладає стягнення (вибачення, публічне вибачення, відшкодування збитків, повторне чергування, попередження про клопотання, клопотання про виключення тощо).

Рада може подати клопотання до адміністрації гiмназiї про виключення гімназиста або апеляцію про його виключення.

Рада Може подати клопотання про захист гімназиста в конфлiктнiй ситуації з викладачем чи працівником гiмназiї.

Рада організовує i сприяє органiзацiї рiзноманiтних гiмназiйних заходів, направлених на покращення умов життя гiмназiї.

Рада гiмназистiв обирає голову Ради, який займається органiзацiєю  роботи Ради, контролює роботу старост класів, має право бути присутнім на засiданнi педагогічної Ради гiмназiї.

Гімназисти, що входять до Ради, організовують роботу визначених Радою служб.

Староста класу - це гімназист або учень, що слідкує за дотриманням гімназистами, учнями, викладачами та працівниками гiмназiї законів гiмназiї в межах класу, сприяє органiзацiї життя класного колективу.

Старосту обирає класний колектив або призначає вихователь класу.

Староста звітується перед Радою гiмназистiв, вихователем, адмiнiстрацiєю гiмназiї.


Чи треба знати закони?


Учнівське самоврядування є демократичною органiзацiєю. Це, зокрема, означає, що воно є правовим інститутом i діє, опираючись на закон. З одної сторони намагається, щоб закони були демократичними, з іншої ж - щоб їх дотримувалися.

Нормативних актів у школі є дуже багато. Значна їх частина стосується насамперед учнів. В Україні найважливiшi з них: Закон про освіту, Закон про загальну середню освіту, Положення Про загальноосвітні навчальні заклади, Державний стандарт загальної середньої освіти.

Давнє латинське прислів’я нагадує: «Ніхто не може прикриватися Незнанням закону». Якщо учень не знає, коли він може складати іспит i чи може взагалі, не знає, які наслідки може мати його часта вiдсутнiсть на уроках з одного i того ж предмета, не знає, що кожної хвилини може отримати iнформацiю про свої оцінки, у цьому він повинен звинувачувати насамперед себе.

Є також документи, які приймаються за участю учнів (Статут школи, Регламент школи тощо). Якщо, створюючи їх, учні не подбають про свої інтереси, ніхто за них цього не зробить. Якщо вони не допильнують, щоб у Статуті школи були вiдображенi права учнів, то й мати їх не будуть. Якщо у Регламенті УС запишуть, що кожне їхнє рішення повинен затвердити директор школи, воли перестануть бути самоврядуванням. Якi закони для себе створять - такі й матимуть.

До усіх нормативних документів у школі можна отримати доступ. Жоден з них не є таємним. Деякі правила повинен повідомити класний керівник. Про iнші можна попросити опікуна Самоврядування, речника прав учня чи дирекцію школи.

 

Лідери © 2018Пошук
 
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів записів
 
Друзі сайту
liderona.ucoz.ru
aiki-tiger.at.ua
 
Кошик
Ваша корзина пуста
 
Безкоштовний хостинг uCoz